fbpx

generative AI בעולם השיווק הדיגיטלי

שתף

generative AI כבר כאן ואי אפשר להתחמק ממנו!

בעולם הדיגיטלי המשתנה במהירות, מהלכי השיווק יכולים להתייעל בזכות שימוש בטכנולוגיות מתקדמות כמו Gen AI. היום כבר ממש אפשר לראות איך הטכנולוגיה הזו משנה את תהליכי העבודה, מצמצמת שעות עבודה ואיך היא משפרת את יכולות השיווק שלנו.
היכולות של ה-AI הן חסרות תקדים. כשמדובר בשיווק, זהו האמצעי המושלם להבין את צרכי הלקוח, ליצור אסטרטגיה מדויקת ולבנות תוכניות פעולה להשגת המטרות וכפועל יוצא מזה להביא לשיפור ויעילות השיווק והפרסום.

generative AI הוא תחום בבינה מלאכותית העוסק בפיתוח מודלי שפה שיכולים ליצור נתונים חדשים, כגון טקסט, תמונות, אודיו ווידאו. מודלים אלה לומדים את הדפוסים והמבנים של הנתונים עליהם הם אומנו, ואז הם משתמשים בידע הזה כדי ליצור נתונים חדשים שיש להם מאפיינים דומים.

אחד הכאבים הגדולים ביותר בשיווק העסק הוא הצורך למצוא תוכן חדש ומרתק שימשוך את תשומת הלב של קהל היעד. זה יכול להיות תהליך ארוך וסזיפי, שדורש הרבה זמן וכסף. gen AI יכול לעזור לאנשי השיווק ליצור תוכן חדש ומרתק בצורה מהירה ויעילה יותר.

כאב נוסף, הוא הצורך למדוד את יעילות הקמפיינים השיווקיים של העסק. זה יכול להיות תהליך מסובך, שדורש ידע מתקדם בסטטיסטיקה ובניתוח נתונים. gen AI יכול לעזור לאסוף ולנתח נתוני שיווק בצורה מהירה ויעילה יותר גם למצוא תובנות מהרבה מידע שאנחנו היינו יכולים לפספס.

אז איך בפועל יכול gen AI לעזור בשיווק דיגיטלי של העסק?

יצירת תוכן – gen AI יכול לשמש כדי ליצור תוכן חדש ומרתק יותר, כמו מאמרים, בלוגים, סרטונים וקופי למודעות. ככה אפשר לצמצם גם את זמן עבודה, וגם את ההוצאות עבור כתיבת התוכן מבלי לפגוע יותר מדי באיכות התוכן (כמובן. שתמיד מומלץ לעבור על הטקסט ולתקן שגיאות שפה או ניסוחים).

לדוגמה, חברת אופנה יכולה להשתמש ב-gen AI כדי ליצור סרטון תצוגת אופנה אינטראקטיבי שמאפשר למשתמשים לבחור בגדים ולהתאים אותם אישית. או, חברת נסיעות יכולה להשתמש ב-gen AI כדי ליצור מסלולי טיול מותאמים אישית המבוססים על תחומי העניין של המשתמש.

 

התאמה אישית של התוכן לקהל היעד – gen AI יכול להתאים אישית תוכן למאמרים ומודעות עבור קהל היעד. זה יכול לעזור לעסקים להגיע לקהל היעד שלהם בצורה יעילה יותר ולשפר את ההמרות.

לדוגמה, חברת ביטוח יכולה להשתמש ב-gen AI כדי ליצור הצעות ביטוח מותאמות אישית המבוססות על ההיסטוריה הפיננסית של המשתמש. או, חברת שיווק דיגיטלי יכולה להשתמש ב-gen AI כדי ליצור קמפיינים ממוקדים המופנים לאנשים עם התנהגויות ספציפיות.

 

חיזוי של התנהגות לקוחות ויצירת מודעות ממוקדות -gen AI יכול לחזות את ההתנהגות של הלקוחות ולייצר מודעות ממוקדות יותר. וככה עסקים יכולים להפחית את עלויות השיווק ולהגדיל את התשואה על ההשקעה (ROI).

לדוגמה, חברת ביטוח יכולה להשתמש ב-gen AI כדי ליצור הצעות ביטוח מותאמות אישית המבוססות על ההיסטוריה הפיננסית של המשתמש.

 

ניתוח נתוני שיווק כדי לקבל תובנות חדשות על קהל היעד – gen AI יכול לנתח נתוני שיווק כדי לקבל תובנות חדשות על קהל היעד שלפעמים מעודף מידע אנחנו לא מצליחים לקבל תובנות כאלה. זה יכול לעזור לעסקים לשפר את האסטרטגיות השיווקיות שלהם ולהשיג תוצאות טובות יותר.

לדוגמה, חנות איקומרס יכולה להשתמש ב-gen AI בניתוח נתוני צ’אט כדי ללמוד עוד על הצרכים של לקוחותיה. לאחר מכן, החברה יכולה להשתמש בתובנות אלה כדי ליצור תכנים שיווקיים ממוקדים יותר לקהל ספציפי.

כמובן, gen AI אינו מושלם. הוא יכול ליצור תוכן לא מדויק או מטעה, ולכן חשוב להשתמש בו בצורה אחראית. עם זאת, gen AI הוא כלי רב עוצמה שיכול לעזור לחברות לשווק את העסק שלהם בהצלחה.

 

כלים ספציפיים לgen AI בשיווק דיגיטלי

  • ChatGPT – ChatGPT הוא מודל שפה גדול שיכול ליצור טקסט דמוי אדם. ChatGPT יכול ליצור תכנים שיווקיים, כמו מאמרים, בלוגים וקופי למודעות.
  • DALL-E 2 – DALL-E 2 הוא מודל ראייה ממוחשבת שיכול ליצור תמונות מצילום מילים. DALL-E 2 יכול לשמש כדי ליצור גרפיקות שיווקיות, כמו לוגואים, מודעות וסרטונים.
  • Deepfake – Deepfake הוא טכנולוגיה המשתמשת ב-gen AI כדי ליצור קטעי וידאו מזויפים בהם אנשים אומרים או עושים דברים שהם לא באמת אמרו או עשו. Deepfake יכול לשמש ליצירת מודעות שיווקיות מעוררות עניין או יצירת תוכן שיווקי ויראלי.
  • Bard של Google AI הוא כלי gen AI שיכול ליצור טקסט, קוד, תסריטים, יצירות מוזיקליות, דואר אלקטרוני, מכתבים וכו’. כלי זה יכול לשמש למנהלי שיווק כדי ליצור תוכן שיווק, כגון מאמרים, בלוגים, מודעות וכו’.
  • Midjourney של Instructables הוא כלי gen AI שיכול ליצור תמונות, וידאו, קול ומוזיקה. כלי זה יכול לשמש למנהלי שיווק כדי ליצור תוכן שיווק, כגון סרטוני תצוגה, מודעות וכו’.

לסיכום, generative AI יכול לעזור לך בשיווק העסק. מ-3 סיבות:

  • יעילות: generative AI יכול לעזור לך ליצור תוכן שיווקי איכותי בזמן קצר. זה יכול להיות שימושי במיוחד עבור עסקים קטנים ובינוניים שאין להם משאבים רבים להשקיע בשיווק.
  • אפקטיביות: generative AI יכול לעזור לך ליצור תוכן שיווקי שמושך ומעניין את קהל היעד שלך. זה יכול להוביל לשיפור התוצאות השיווקיות שלך, כגון עלייה במודעות למותג, תנועה לאתר, ומכירות.
  • דיוק: generative AI יכול לעזור לך ליצור תוכן שיווקי מדויק ומותאם אישית לקהל היעד שלך. זה יכול להוביל לשיפור האמון והאימפקט של התוכן שלך.

כמובן, ישנם גם כמה חסרונות בשימוש ב-generative AI לשיווק, כגון עלות גבוהה וסיכונים פוטנציאליים לטעויות. עם זאת, היתרונות של השימוש ב-generative AI עולים על החסרונות ברוב המקרים.

 

בכיף:) איך נוח לכם?

אתם מוזמנים ליצור איתי קשר בטלפון : 054-7718251, או בווטסאפ, או שתשאירו פרטים ואחזור אליכם

אל תפספסו את כל העדכונים על כלי שיווק AI והצטרפו לקבוצת הוואטסאפ השקטה שלי

אשלח לכם עידכונים והכרזות על כלי שיווק AI שיעזרו לעסק שלכם לצמוח ולעבוד מהר יותר, טוב יותר וזול יותר!