fbpx

הישרדות עסקית בזמנים קשים: 7 המלצות אסטרטגיות לעסק שלך

שתף

זמנים קשים עוברים עלינו ולצערנו במדינה הקטנה שלנו אנחנו דיי ״מתורגלים״ ל״סבבי לחימה״ או מבצעים צבאיים, חלקם קצרים וחלקם ארוכים. לעיתים מצליחים לשמור על חוסן לאומי, אבל בסוף אנחנו גם צריכים לדאוג לעסק שלנו כאן ועכשיו וגם ליום שאחרי המלחמה.

לפי הערכות, נראה שמלחמת ״חרבות ברזל״ הולכת להיות ארוכה יותר וקשה יותר ולכן חשוב שכל בעלי עסק קטנים וגדולים ידעו שהעסק יכול לא רק לשרוד אלא גם לשגשג בזמנים סוערים אלה.

 

במאמר זה ננסה לבחון 7 גישות אסטרטגיות כדי לשמור על העסק שלנו יציב לטווח הקצר והארוך.

  1. גיוון אסטרטגי: בניית חוסן

גיוון הוא המפתח לעמידות עסקית. בזמנים של חוסר ודאות, חקרו מקורות הכנסה ושווקים חדשים. הסתמכות על מוצר או שירות יחיד יכולה להיות מסוכנת. על ידי גיוון הצעות המכר שלכם, אתם יוצרים רשת ביטחון, המבטיחה שהעסק שלכם יישאר יציב גם אם השירות או המוצר המקורי שלכם מתמודד עם אתגרים.

 

  1. תקשורת בזמן משבר: שקיפות ואמפתיה

בזמני משבר, התקשורת הפנימית והחיצונית של עסק היא בעלת חשיבות עליונה. תהיו שקופים עם הלקוחות, העובדים ובעלי העניין בעסק שלכם. התייחסו לחששות בגלוי ובכנות. הפגנת אמפתיה והבנה לאתגרים עימם מתמודדים הלקוחות שלכם בונה אמון ונאמנות. השתמשו במדיה חברתית, בדוא”ל ובאתר האינטרנט שלכם כדי לשמור על כולם מעודכנים לגבי הצעדים שאתם נוקטים כדי להתגבר על האתגרים.

 

  1. ייעילות פיננסית: קיצוץ בעלויות וניהול תזרים מזומנים

הכינו את העסק למקרה הגרוע ביותר מבחינה כלכלית, על ידי סקירת התקציב שלכם. זיהוי הוצאות שאינן חיוניות שניתן לקצץ בהן באופן זמני. משא ומתן עם ספקים לקבלת תנאים טובים יותר. ניהול תזרים המזומנים שלכם בצורה יעילה הוא חיוני. ודאו שיש לכם עתודות לכסות הוצאות חיוניות. שקלו ניהול מחדש, חוזים או בקשו סיוע פיננסי במידת הצורך (גם היועצים כנראה במשבר וישמחו לעזור לכם אולי בעלויות יותר אטרקטיביות).

 

  1. נוכחות מקוונת: חיזוק טביעת רגל דיגיטלית

השקיעו בנוכחות המקוונת שלכם. בזמני חירום כמו במלחמה הנוכחית, הציבור מסתגר יותר בבית ולכן גם גולש יותר באינטרנט, ומטבע הדברים יחפשו את השירות שלכם או של המתחרים שלכם, השאלה מי יבחר תהיה תלויה גם בעסק שיהיה לו נוכחות דיגיטלית חזקה יותר. אופטימיזציה של האתר שלכם עבור מנועי חיפוש (SEO) כדי להגדיל את החשיפה האורגנית. השתמשו בפלטפורמות המדיה החברתית כדי ליצור אינטראקציה עם הקהל שלכם ולהציג את המוצרים או השירותים שלכם. נוכחות מקוונת חזקה יכולה לעזור לכם להגיע לקהל רחב יותר גם בתקפות קשות.

* הכנסו למאמר על נכסים דיגיטלים לקבלת מידע רחב יותר

 

  1. חדשנות והסתגלות: שינוי מודל העסק שלכם

חדשנות היא אבן היסוד לחסינות העסק והישרדותו. העריכו מחדש את מודל העסק שלכם ושקלו כיצד ניתן להתאים לנסיבות המשתנות. האם ניתן להציע את המוצרים או השירותים שלכם באופן מקוון? האם תוכלו להציג שירותים חדשים שעונים על הצרכים הנוכחיים? עסקים שיכולים להשתנות במהירות נמצאים בעמדה טובה יותר להגיב לדרישות השוק.

 

  1. רווחת עובדים: בניית סביבת עבודה תומכת ומכילה

העובדים שלכם הם הנכסים הגדולים ביותר שלכם! בזמנים קשים ותקופות משבר, הקפידו על רווחתם. יישמו מדיניות עבודה מרחוק במידת האפשר. ספקו תמיכה ומשאבים לבריאות הנפש. בקרו באופן קבוע את חברי הצוות שלכם כדי לוודא שהם מרגישים מספיק מוערכים ונתמכים. רווחת העובד תמשיך לתת לו מוטיבציה לעבוד ולתרום לחברה באופן חיובי גם בזמנים הקשים וגם אחרי.

 

  1. מעורבות קהילתית: נתינה חזרה ובניית מערכת יחסים

מעורבות קהילתית היא דרך טובה לבנות אמון עם לקוחות ושותפים עיסקיים. עסקים יכולים לעשות זאת על ידי התנדבות בפרויקטים מקומיים או תרומה לארגוני צדקה. במקרים כאלה העסק מרוויח פעמיים, גם תחושת התרומה לקהילה ולמדינה ובאופן עקיף חיזוק למותג.

 

בכיף:) איך נוח לכם?

אתם מוזמנים ליצור איתי קשר בטלפון : 054-7718251, או בווטסאפ, או שתשאירו פרטים ואחזור אליכם

אל תפספסו את כל העדכונים על כלי שיווק AI והצטרפו לקבוצת הוואטסאפ השקטה שלי

אשלח לכם עידכונים והכרזות על כלי שיווק AI שיעזרו לעסק שלכם לצמוח ולעבוד מהר יותר, טוב יותר וזול יותר!